On-line kurz

SocioEmoční učení:Prázdninová přípravka

Pro pedagogy, kteří se v novém školním roce chtějí začít věnovat Socioemočnímu Učení

16.-21. července

Láká vás se nově pustit do SocioEmočního Učení? Nebo jej děláte už delší dobu, ale pomohlo by vám nebýt na to sám/sama?

 • Prázdninová přípravka
  Napadlo vás se začít ve své třídě věnovat SocioEmočnímu Učení, ale cítíte nejistotu v tom, jak vlastně na to?
 • Prázdninová přípravka
  Ocenili byste metodickou podporu při plánování prvních kroků, abyste věděli, zda postupujete správně?
 • Prázdninová přípravka
  Hodilo by se vám mít v rukávu přehled, kde je možné získat materiály pro přímou práci s dětmi?
Prázdninová přípravka

Věděli jste, že

Podle Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ se začne klást důraz na to, aby školy (a to včetně mateřských) podporovaly tzv. wellbeing. Jedná se o velmi komplexní pojem, který zahrnuje mimo jiné třeba podporu pozitivních vztahů, aktivní rozvoj osobnostních a sociálních kompetencí žáků či podporu jejich duševního zdraví. Témata, která jsou sice důležitá, ale školám chybí informace, jak vlastně na to...

Představte si, že...

 • díky jasně pojmenovaným krokům přesně víte, co je potřeba připravit;
 • máte konkrétní plán podpory pro svou třídu zkonzultovaný s odborníkem i dalšími kolegy z praxe;
 • víte "kam sáhnout", když budete připravovat konkrétní hodinu.
Socioemoční učení

Pojďme se společně vydat na cestu

poznávání Socioemočního Učení.

Co vám nabízím?

online workshop ZAČLENĚNÍ SOCIOEMOČNÍHO UČENÍ DO VÝUKY, na kterém si vysvětlíme základní organizační záležitosti pro rozjezd SocioEmočního Učení ve vaší škole (proběhne 16.7. od 17:30)

on-line workshop INSPIRACE PRO SOCIOEMOČNÍ UČENÍ, kde vám přehledně představíme metodiky pro rozvoj SocioEmočních kompetencí dostupné u nás v ČR (proběhne 17.7. od 17:30)

on-line workshop
ROLE EXTERNISTY V SOCIOEMOČNÍM UČENÍ
, který je určený především pro ty, kdo nebudou program realizovat přímo ve své třídě coby třídní učitel, ale jako externista - metodik prevence, psycholog aj. (proběhne 18.7. od 17:30)

BONUS: záznam kurzu "SocioEmoční dovednosti pro pohodu ve škole",
ve kterém představuji základní kompetence SocioEmočního Učení a nabízím tipy, jak je rozvíjet. Tento kurz budete mít k dispozici ihned po zaplacení.

Všechny workshopy proběhnou on-line na platfromě GoogleMeet. Vzhledem k tomu, že budou částečně interaktivní, doporučuji vaši aktivní účast. Pokud vám to však časově nevychází, budete se moct zpětně podívat ze záznamu. 

Součástí kurzu bude také uzavřená FB skupina, ve které budete moct s ostatními účastníky a lektory sdílet své plány a získat na ně cenou zpětnou vazbu.

Kdo vás kurzem provede? 

Mgr. Kateřina Palová, Ph.D.

Jsem Kateřina, dětská psycholožka se specializací na emoce a vztahy u nejmenších dětí. Metodicky podporuji učitele v tom, jak děti v těchto oblastech rozvíjet. Mám zkušenost z intenzivní spolupráce s osmi školami – a to jak na pozici školního psychologa, tak na pozici externího kouče. Mými prezenčními kurzy prošlo již přibližně 400 pedagogů mateřských a základních škol. V roce 2020 jsem na Univerzitě Palackého získala doktorát z pedagogické psychologie za práci „Sociálně-emocionální učení a efektivita programu Druhý krok“.

Bc. Lucie Pacnerová

Jmenuji se Lucie a působím jako učitelka v mateřské škole. Zajímám se o socioemoční rozvoj dětí i o méně standardní způsoby práce, jako je třeba muzikoterapie.  V kurzu pro vás připravuji především vzdělávací materiály pro děti – příběhy, pracovní listy a další náměty na aktivity.

Bc. Lucie Pacnerová

Jmenuji se Lucie a působím jako učitelka v mateřské škole. Zajímám se o socioemoční rozvoj dětí i o méně standardní způsoby práce, jako je třeba muzikoterapie.  V kurzu pro vás připravuji především vzdělávací materiály pro děti – příběhy, pracovní listy a další náměty na aktivity.

0
let
zkušenosti s realizací socioemočního učení ve školách
0
+
absolventů Prázdninové přípravky
0
vzdělávacích kurzů pro pedagogy, psychology a rodiče

V kurzu najdete:

3 metodická videa

z kurzu SocioEmoční dovednosti pro pohodu doma i ve škole včetně audio verze a prezentace v PDF

3 on-line workshopy

díky kterým si téma společně „naživo“ rozšíříme.

Doplňující materiály

které můžete využít v praxi.

Řekli o mé práci...

Už několik let zpátky se stalo socioemoční učení součástí každodenní komunikace se svými dětmi. Přijmou a reflektovat dětem jejich emoce je pro nás dospělé mnohdy náročné. Třeba zrovna někam spěcháme, plníme si své povinnosti nebo jsme sami vyčerpaní a potřebujeme prostě "dobít svoje baterky". Nebo sami svoje pocity potlačujeme, protože nás nikdo nenaučil je přijímat. Děti potřebují pomoc nás dospělých naučit se se svými pocity pracovat. Ovoce pak sklízíme v podobě lepší vztahů s nimi či jejich zodpovědnějšímu jednání. Socioemočnímu učení jsem se chtěla začít věnovat i ve škole. S Kateřinou je to můj třetí kurz a rozhodně není poslední. Kateřina má příjemný hlas, informace předává jasně, výstižně a srozumitelně, na případné otázky vždy pohotově odpoví. Tušila jsem, že to bude další skvělý kurz, a I přesto předčil má očekávání.
Mgr. Jana MatýskováŠkolní psycholožka
Každého, koho zajímají emoce dětí najde v těchto kurzech zajímavé a inspirativní informace. Navíc profesionální a laskavý přístup lektorky Katky Palové, která je ochotná každému poradit. Je vidět, že Katce záleží na svých klientech, a na tom, aby uměli pracovat s dětmi.
Bc. Martina Jurečkovávychovatelka ŠD
Socio-emoční učení je základ primární prevence a další práce se třídou. Problémy se vztahy a emocemi řeší učitelé snad denně, bere jim to čas a energii a přitom často ani neví, jak s tím pracovat. SEL je důležité pro rozvoj kompetencí učitelů, jak na žáky reagovat, jak s nimi pracovat a jak je naučit všechny důležité socio-emoční dovednosti.
Mgr. Hana ForejtníkováŠkolní psycholožka
Vše,co přináší Kačka,je připraveno promyšleně, smysluplně a je dělané srdcem❤️.Určitě je to pro pedagogy i rodiče přínosem.
Bc. Lucie Zapletalová Pedagog MŠ

Často se nás ptáte: 

Kde a jak bude kurz probíhat?

Kurz bude probíhat v uzavřené členské sekci mého webu, do které se dostanou pouze registrovaní účastníci. Po zaplacení získáte přístup ke 3 krátkým videím o socioemočních dovednostech.

Jak proběhnou workshopy?

Workshopy proběhnou v předem známých termínech (viz výše), jejich záznamy budou následně nahrány do členské sekce.

Pro koho je kurz určený?

Pro všechny, kdo pracují s dětmi – především pro pedagogy, kteří chtějí v novém školním roce začít se SocioEmočním Učením.

Dostanu po absolvování kurzu osvědčení?

Ano, po jeho absolvování kurzu a vyplnění závěrečného dotazníku budete mít možnost získat osvědčení o jeho absolvování.

Můžu materiály půjčit i ostatním učitelkám v naší škole?

Registrací a zaplacením kurzovného automaticky získáváte přístup k materiálům pro 1 paní učitelku. Každá paní učitelka si tedy musí pořídit svůj kurz. Prosím, respektujte autorská práva a hlavně čas a náklady, které jsme do přípravy kurzu investovali, děkujeme.

Jak dlouho budu mít materiály k dispozici?

Členská sekce vám bude přístupná 1 rok od zaplacení kurzu.

Běžná cena kurzu je 2 000 Kč. 

Přihlášení do kurzu je možné pouze do pátku 12. července.