Výprava do Světa emocí 

Osmitýdenní on-line kurz pro děti a jejich rodiče

Seznamte děti s šesti základními emocemi a pomozte jim budovat strategie, jak s nimi pracovat.

Taky se vám někdy stalo, že...

… jste byli úplně paralyzovaní emocemi svých dětí?

… jste si přáli mít kouzelnou hůlku, kterou byste se mohli vrátit o pět minut zpět a předejít emoční katastrofě?

… jste chtěli podpořit vaše dítě, když se mu něco nepovedlo a bylo smutné, ale vůbec vás nenapadlo, co říct?

… jste jen bezradně přihlíželi, jak se vaše dítě vzteká?

… jste hodiny bezradně hledali na internetu, jak děti učit pracovat se svými emocemi?

VŽDYŤ S NÁMI O EMOCÍCH NIKDO NEMLUVIL!

Ano, dříve se o emocích opravdu moc nemluvilo. Bylo bezpečnější předstírat, že neexistují, nebo nechat dítě vyvztekat se… a přece tam vždycky byly. 

Jak píše ve své knize Catherine Gueguenová: „Okolí dítěte hraje naprosto zásadní roli. Pokud je láskyplné a přítomné, může dítěti pomoci strach překonat. Pokud však dospělí strach v dítěti neustále podněcují a dítě je ponecháno samotné, může prožívat skutečnou úzkost, která ústí v naprostou nejistotu tváří v tvář světu.“

Je to podobné jako s řízením auta. Pokud se to z různých důvodů nechceme naučit, můžeme žít i bez toho. Ale když se to naučíme, stane se pro nás auto užitečným pomocníkem.

Můžeme vám nabídnout pomocnou ruku ...

 • Už nebudete muset hledat na internetu nápady, jak přistupovat k emocím svých dětí.
 • Budete vědět, jak s dětmi o emocích mluvit.
 • Zjistíte, jak (a proč) otevírat i témata, která jsou neveselá.
 • Naučíte se ke každé emoci přistupovat s respektem.
 • Společně s dětmi se vyzbrojíte pro všechny budoucí situace, které budou plné emocí.

Pojďme se společně vydat na poznávací cestu do Světa emocí.

Připravili jsme pro vás

a vaše děti osmitýdenní výpravu do vesmíru, na které se se svými dětmi budete seznamovat se základními emocemi a zjišťovat, jak s nimi zacházet.

REGISTRUJTE SE A DÁME VÁM VĚDĚT AŽ SE KURZ OTEVŘE

Jak kurz probíhá? 

Každý týden se vám v členské sekci otevře jeden modul, ve kterém budou připraveny dva příběhy o sourozencích Emilovi a Emě z jejich vesmírné výpravy, které vám pomůžou s dětmi otevřít téma emocí. Postupně se budeme seznamovat s jednotlivými emocemi a s tím, jak s nimi pracovat. Příběhy si budete moct sami přečíst nebo poslechnout v audioverzi. 

Na příběhy bude navazovat akční krok – něco, co můžete jako rodina udělat, aby se vám doma o emocích lépe komunikovalo. Vždy dostanete také pracovní list, případně další náměty na rozšíření tématu.

Pro vás rodiče bude každý týden připraveno jedno vzdělávací video o emocích a respektující komunikaci v rodině. 

Výprava do světa emocí

Témata kurzu:

1. MODUL - přípravný:

Děti: Vstup do příběhu a seznámení s hlavními hrdiny; co to jsou *emoce*.

Rodiče: Základní emoce, proč je důležité trénovat jejich rozpoznávání a jak na to.
(Zveřejnění: 16.10.2023)

2. MODUL- Emoce RADOST:

Děti: Emoce *radost*, co nám ji přináší a jak ji můžeme využít.

Rodiče: Respektující přístup ve výchově a empatické reagování na emoce dětí.
(Zveřejnění: 23.10.2023)

3. MODUL - emoce smutek:

Děti: Emoce *smutek*; spouštěče emocí.

Rodiče: Vývoj mozku dítěte a jeho souvislost s prožíváním a regulováním emocí.
(Zveřejnění: 30.10.2023)

4. MODUL - EMOCE PŘEKVAPENÍ:

Děti: Emoce *překvapení*; emoce v našem těle.

Rodiče: Propojení těla a emocí, psychosomatika u dětí
(Zveřejnění: 6.11.2023)

5. MODUL - emoce strach

Děti: Emoce *strach*; lidé, kterým se můžu svěřit.

Rodiče: Dětské trauma a jak mu předcházet; jak podpořit dítě, které má z něčeho strach.
(Zveřejnění: 13.11.2023)

6. MODUL- EMOCE ZNECHUCENÍ

Děti: Emoce *znechucení*; proměnlivost emocí v čase; každý z nás se může cítit jinak.

Rodiče: Mapování vlastních emocí a zdrojů.
(Zveřejnění: 20.11.2023)

7. MODUL - EMOCE VZTEK

Děti: Emoce *vztek*; ventilace vzteku.

Rodiče: Jak pracovat se vztekem u dětí a jak podpořit jeho ventilaci.
(Zveřejnění: 27.11.2023)

8. MODUL - závěrečný:

Děti: Rozloučení s Emou a Emilem; rekapitulace, co jsme se naučili.

Rodiče: Hodnocení kurzu a vlastního pokroku.
(Zveřejnění: 4.12.2023)

BONUSY (v hodnotě 2.500 Kč):

 • Karty "Každá emoce je důležitá" (pdf pro tisk).
 • Přednáška "SocioEmoční Učení jako klíč ke spokojenému životu?" (záznam z kongresu Děti, emoce a vztahy)
 • Minikurz "SocioEmoční dovednosti pro pohodu doma i ve škole"

BONUSY (v hodnotě 3.400 Kč):

 • Karty "Každá emoce je důležitá" (pdf pro tisk).
 • Přednáška "SocioEmoční Učení jako klíč ke spokojenému životu?" (záznam z kongresu Děti, emoce a vztahy)
 • Minikurz "SocioEmoční dovednosti pro pohodu doma i ve škole"
 • AKČNÍ BONUS PŘI KOUPI DO 24. ZÁŘÍ
  přístup ke kongresovým rozhovorům a plnému obsahu klubu Empatik na 3 měsíce!

Kdo vás kurzem provede? 

Mgr. Kateřina Palová, Ph.D.

SocioEmoční Učení neboli vzdělávání dětí o vztazích a o emocích je moje srdcové téma. Jako školní psycholožka jsem se tomuto tématu věnovala při práci s jednotlivci i celými třídními kolektivy. Jako pedagožka jsem vedla sebezkušenostní skupiny pro vysokoškolské studenty. A jako výzkumnice jsem zjišťovala, jak děti v této oblasti podporovat, aby to bylo efektivní. I teď je pro mě téma emocí každodenní chleba, ale v jiné roli – v roli maminky na plný úvazek. A moje dcerka je mi skvělou učitelkou. 

V roce 2020 jsem na Univerzitě Palackého získala doktorát z pedagogické psychologie za práci „Sociálně-emocionální učení a efektivita programu Druhý krok“. 

Bc. Lucie Pacnerová

Jmenuji se Lucie a působím jako učitelka v mateřské škole. Zajímám se o socioemoční rozvoj i o méně standardní způsoby práce, jako je třeba muzikoterapie. Také jsem mámou dvou úžasných dětí, které jsou mými velkými učiteli. Možná i díky nim jsem se v průběhu života dopracovala k profesi, která mě nesmírně naplňuje.

V kurzu pro vás připravuji především vzdělávací materiály pro děti – příběhy, pracovní listy a další náměty na aktivity. 

Bc. Lucie Pacnerová

Jmenuji se Lucie a působím jako učitelka v mateřské škole. Zajímám se o socioemoční rozvoj i o méně standardní způsoby práce, jako je třeba muzikoterapie. Také jsem mámou dvou úžasných dětí, které jsou mými velkými učiteli. Možná i díky nim jsem se v průběhu života dopracovala k profesi, která mě nesmírně naplňuje.

V kurzu pro vás připravuji především vzdělávací materiály pro děti – příběhy, pracovní listy a další náměty na aktivity. 

Říkají o „Výpravě do Světa emocí“…

Skvělý kurz vedený zábavnou formou příběhů, u kterých jsou děti přikovány k reproduktorům a jsou zvědavé, co bude dál. Nakonec jsme se ale od dcery dozvěděli, že ji nejvíce bavily pracovní listy. Kurz poskytuje velmi pěkné základy k otevření diskuze o emocích v rodině, což je strašně důležité. Ihned je poznat, které emoce vaše dítě silně prožívá a bude se o ně významně zajímat, a které prožívá méně, s menší intenzitou nebo třeba vůbec. V našem případě ta silná emoce byla zlost a zatím, možná jen zdánlivě, se neprojevující emoce je znechucení. Navíc jsme se mohli do hloubky pobavit, jak se cítí, co se děje uvnitř těla, k čemu by se to asi dalo přirovnat.
Tatínek pětilété Míši
Veľmi oceňujem, že kurz Výprava do sveta emócií je venovaný nie len nám rodičom, ale aj našim deťom. Katka s Luckou vytvorili v kurze veľmi pútavé príbehy Emila a Emy a k nim rôzne doplnkové úlohy. Naša Emka (5 rokov) sa nevedela dočkať, kedy si zase prečítame, čo nové zažili! Doslova hltala každé slovo z príbehu, prežívala s nimi ich radosti aj trápenia, prerušovala ma, keď som text čítala a hneď navrhovala riešenia alebo im chcela povedať svoje skúsenosti… no proste paráda! Za každým príbehom sme si potom prechádzali otázky na porozumenie textu alebo na zamyslenie sa nad danou emóciou a potom sme vypĺňali pracovné listy! Rôzne kreslenia, vystrihovanie a lepenie, spájanie… A keďže Emka má práve obdobie, kedy ju takéto úlohy bavia, bolo jej to akoby šité na mieru! Vďaka týmto príbehom si Emka uvedomila, že emócie sú fajn, že ich majú všetci, dospelí aj deti a že sú súčasťou našich životov. A na základe rôznych úloh a akčných krokov sme si emócie viac zvedomovali – ako vyzeráme v danej emócii, čo asi cítia iní ľudia podľa toho, ako vyzerajú, kde v tele emócie cítime, čo nám môže pomôcť ich prekonať.
Maminka pětileté Emy
Moc děkuji za skvělý kurz o emocích, jejich zpracování a jejich přijetí. Bylo hodně osvobozující zjistit, že jsou všechny emoce regulérní (ano, jsem ten člověk, který vyrostl s hláškou "nevztekej se, copak to se dělá...). Se synem jsme zkoušeli akční kroky, povídali jsme si o emocích a opravdu moc se těšíme až si vybavíme klidný koutek. Já také děkuji za odkazy na další literaturu, bude se mi hodit i profesně.
Barbora Veselá
Děkujeme za kurz. Dcerka si příběhy s Emilem a Emou zamilovala tak, že ji je pouštím i na kazeťák před spaním. S manželem nám zamyšlení díky kurzu dalo, že se snažíme, aby u nás co nejméně docházelo k tomu, že některému z nás "bouchnou saze". Tak jsme si osvojili schopnost zaskočit za druhého, když vidíme, že má namále a opravdu to funguje. Nejvíce doma asi bojujeme s okolím, protože používají běžné věty typu: "Jsi kluk a ti přeci nebrečí", "To není normální, aby se tak často chtěli tulit, máš je rozmazleny.", "Mě také doma jako malé dávali na zadek a žádné trauma z toho nemám". Někdy si připadám, že už nemám sílu oponovat a jen řeknu ať si myslí co chtějí, ale na mé děti to nepoužívají. A vážně moc děkujeme za vaši práci a čas, který tomu věnujete. Třeba planety radosti se dětem moc líbí.
Martina Kondlerová

Často vás o výpravě zajímá: 

Kolik času nám kurz zabere?

Bude záležet na vás, jak moc se do toho ponoříte. Samozřejmě čím víc do toho dáte, tím víc si z toho odnesete. Kurz má 8 modulů (týdnů). V každém z nich vás čekají dva krátké příběhy o Emilovi a Emě, dohromady v délce cca 15 minut. Na to navazuje sada otázek pro děti a pracovní listy, které zaberou přibližně hodinu. Jako rodina budete také realizovat akční krok, který je většinou průběžný, proto se časově těžko odhaduje – řekněme cca 30 minut. V neposlední řadě si vy – rodiče budete moct pustit vzdělávací video v přibližné délce okolo 15 minut. Pokud budete chtít úkoly svědomitě plnit, zabere vám to dohromady okolo dvou hodin za týden. Práci si však můžete rozvrhnout tak, aby vám to vyhovovalo.

Co když nebudeme stíhat?

Nevadí, kurz je možné projít i ve vlastním tempu. Jen je třeba počítat s tím, že budete ochuzeni o sdílení s lektory a ostatními účastníky.

Co když je moje dítě o něco mladší / starší?

Příběhy a aktivity jsou připravené pro děti ve věku 5 – 10 let. Rozhodně to ale neznamená, že by se nemohli zapojit mladší či starší děti, pokud je to bude bavit a budou tomu rozumět. To nejlépe odhadnete vy sami.

Jak dlouho budou materiály k dispozici?

Materiály z kurzu vám budou k dispozici jeden rok od vygenerování vašeho účtu (tj. obvykle den platby kurzu).

Mám za sebou Výpravu pro učitele - má pro mě tento kurz smysl?

Dalo by se říct, že Výprava do Světa emocí pro učitele je takovou vyšší úrovní tohoto kurzu – s rozšířením metodické práce s dětmi a vyšší podporou z naší strany. Pokud tedy máte Výpravu pro učitele za sebou, neočekávejte v rodičovském kurzu nějaké větší rozšíření tématu. Jestli se však i přes to rozhodnete jej zúčastnit, rády vás tam uvidíme 🙂

V kurzu najdete:

 • Příběhy Emy a Emila z jejich putování do Světa emocí (.pdf i audio verze) .
 • 8 vzdělávacích videí o práci s emocemi pro rodiče
 • 8 akčních kroků pro celou rodinu
 • pracovní listy k jednotlivým tématům
 • BONUS
  karty "Každá emoce je důležitá" v PDF pro tisk
 • BONUS
  přednáška "SocioEmoční Učení jako klíč ke spokojenému životu?"
 • BONUS
  Minikurz "SocioEmoční dovednosti pro pohodu doma i ve škole"

hodnota kurzu je 6 300 Kč + bonusy v hodnotě 2500 Kč.

Celková hodnota kurzu    je  8 800 Kč. 

hodnota kurzu je 6 300 Kč + bonusy v hodnotě 3400 Kč.

Celková hodnota kurzu    je  9 700 Kč. 

Cena kurzu pro vás je 3 500 Kč.